Вітаю Вас, Гість

Звіт перед громадою

Звіт директора Краснопільського НВК Усатюк Т.Ю.

перед громадою села за роботу школи в 2017 році

 

Як директор школи, у своїй діяльності, я керуюся Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а від всіх працівників школи.

У школі навчається 43 учні та 20 вихованців дошкільної групи.

У 2017/2018 навчальному році штатними працівниками Краснопільський НВК забезпечений на 100%. У школі працює 14 учителів: 1 учитель вищої кваліфікаційної категорії, 6 учителів І категорії, 2 учителі ІІ категорії, інші – спеціалісти. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. 100% педагогів школи володіють комп’ютерною грамотністю і використовують ІКТ під час своє навчально-виховної діяльності. У школі є 8 комп’ютерів та 1 ноутбук, три комп’ютери подаровані народним депутатом А.В.Яценко. Шість комп’ютерів підключені до всесвітньої мережі Інтернет (методичний кабінет, кабінет інформатики, 2 кабінети початкових класів, кабінет англійської мови, кабінет укр.мови та літератури). У школи є власний сайт на якому розміщена інформація про навчальний заклад, візитка школи, фото-матеріали різноманітних шкільних заходів, а також сторінка з порадами для батьків.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

Педагоги школи активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо. Так, на базі школи 4 квітня 2017 року було організовано та проведено районний семінар соціальних педагогів на тему «Робота соціального педагога з питань протидії торгівлі людьми» на якому Панасюк Л.Я. представила свій досвід роботи, поділилась напрацьованими матеріалами.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні.

Учні нашої школи щорічно беруть участь у районних предметних олімпіадах, у конкурсі ім..П.Яцика, конкурсі ім.. Т.Шевченка, а також є активними учасниками різних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Цього року планується активна участь у Міжнародному конкурсі юних знавців фізики «Левеня» та конкурсі юних знавців математики «Кенгуру», а також зараз проходить реєстрація на участь у Всеукранських конкурсах «Колосок», «Геліантус» та «Соняшник». Результати участі у Всеукраїнських конкурсах:

  • «Грінвіч» (травень 2017)- 2 золотих сертифікати (ПетриченкоВ., Запорожець А.)
  • «Кенгуру» - (березень 2017) – 1 високий результат (Степанян А.). 3 добрих результати (Маліновський Арсен, Колісник Валерія, Пономарчук Павло)
  • «Геліантус» (березень 2017) – Всього 20 учасників. 8 дипломів переможця в початковій школі ( Тарасюк М., Турчанова Ангеліна, Чудновська Антоніна, Деркачов М., Колісник В.. Турчак Р., Маліновський Арсен, Степанян А.). 3 диплома преможців на шкільному рівні ( Пономарчук П., ТурчакС., Панченко Д.)
  • «Соняшник» - 1 диплом І ступеня (Маліновський Артем), 3 дипломи ІІІ ступеня (Вайріх І., Турчак С., Немерицька А.)

Районний конкурс малюнків «Чорнобиль – мій біль» - ІІ місце Савченко Яна

Цього року ми вдруге взяли участь у районному конкурсі захисті робіт МАН. Представляли свої дослідницькі роботи учениці 9 класу Савченко Я., Іванова Я.

Щорічно в школі проходить конкурс «Учень року» за підсумками якого у 2017 році переможцем стала Савченко Яна. За підтримки Карачуна П.В. вона була нагороджена грошовою премією.

Виховна та позакласна робота.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:

• Превентивне виховання.

• Морально-етичне виховання.

• Художньо-естетичне виховання.

• Громадянсько-патріотичне виховання.

• Трудове виховання.

• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.

• Економічне виховання.

• Екологічне виховання.

Протягом року у школі проводиться значна кількість конкурсів, свят, акцій, участь у проектах, а саме:

З 1вересня 2017 року проведено:

  • Свято осені
  • День Миру
  • День туризму
  • День дошкільника
  • День Українського козацтва
  • 50 річчя школі.
  • День людей похилого віку.
  • Проект «Посаджу на згадку дерево, кущ калини»
  • Міжнародний день інвалідів.
  • День Збройних Сил України
  • День вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС
  • День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій
  • Андріївські вечорниці
  • Свято Св. Миколая
  • Новорічний ранок
  • Конкурс на краще оформлену класну кімнату до новорічних свят
  • День Соборності України

Акції:

  • Запали свічку
  • 16 днів проти насильства
  • Всеукраїнська благодійна акція «На зустріч мрії»
  • Подаруй бібліотеці книг
  • Від серця до серця

Волонтерська робота:

  • Допомога людям похилого віку
  • Допомога учасникам АТО (продукти харчування, обереги, ляльки-мотанки, листівки)

Районні проекти:

  • Мій ідеал громадянина-патріота
  • Добро починається з тебе
  • Народні та родинні традиції мого краю

Хочеться відзначити такі свята, як День зустрічі випускників різних років, та святкування 50 річчя школі, а також подякувати Карачуну П.В. за фінансову допомогу в організації цього дійства. Ми вдячні йому за подаровані стенди в методичний кабінет з нагоди дня народження школи, також ми вдячні за подарунки Відділу освіти молоді та спорту та всім колишнім школярам нашої школи.

Також учні нашої школи є активними учасниками районних конкурсів «Юний декламатор», «Мистецький дивокрай Уманщини», «Конкурс патріотичної пісні» та інші. В 2017 році учні нашої школи двічі представляли український етнічний дитячий одяг на районних святах (День Незалежності, День Св.Миколая) під керівництвом нашої односельчанки Вікторії Щербань, а також ми отримали в подарунок від неї та благодійного фонду ЕЛІФАНТ 70 книг художньої літератури в шкільну бібліотеку.

У школі плідно працює гурток «Берегиня» та Гурток «Весела стрічна» під керівництвом Харітонової Л.Ю.

Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Голова батьківського комітету Заворітній Олександр Дмитрович бере активну участь у житті школи. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Однією з традиційних з форм роботи з батьками у Краснопільському НВК є родинне свято «Школа,сім’я, родина», яке проводиться у березні кожного року, а також спортивне загальношкільне свято « Тато, мама, учитель , я – спортивна сім’я», яке проводиться у вересні кожного року.

Також, за ініціативи голови батьківського комітету школи Заворітнього О.Д. по закінченню спортивного свята була організована робота по збиранню яблук у шкільному саду. Всі, і учні з батьками, і учителі працювали не відчуваючи втоми.

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

 

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров’я, шкільної спартакіади між учнями, батьками та учителями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню житя і здоров’я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом. Цікаво і змістовно відбулося оздоровлення школярів у пришкільному таборі «Колосок».

 

Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1967 році Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти молоді та спорту Уманської РДА, субвенції сільської ради та завдяки залученню спонсорських коштів. За позабюджетні кошти здійснюється ремонт шкільної оргтехніки (а це комп’ютери і принтер), поточні ремонти коридорів школи, спортивної зали, закупівля миючих дезінфікуючих засобів для харчоблоку, внутрішнього туалету. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року. Завдячуючи Карачуну П.В. влітку було, пофарбовано підлогу, панелі в коридорах та спортивному залі. Завдячуючи сільській раді, яка виділила 30тис. гривень придбано спортивний інвентар, ноутбук, принтер, колонки. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. У 2018 році планується поповнення сучасними стендами коридору, устаткування роздягалки, ремонт сцени. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються педагогами школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи. Поряд з усім сказаним вище є і проблемні питання, які потребують вирішення, а саме: заміна електроплит на харчоблоці та встановлення електро-витяжки, ремонт стелі у спортивному залі, частковий ремонт підлоги в коридорах, заміна дверей запасного виходу, ремонт асфальтного покриття. Щодо капітального ремонту – це заміна даху, заміна котла, заміна теплотраси. На кінець свого виступу, хочу подякувати директору ТОВ «Аграрій СВПП» Карачуну П.В., голові села Семенюку П.А., голові районної ради Супрунець О.А та батьківському колективу школи за плідну співпрацю у належному забезпечені навчально-виховного процесу.